Różowy październik - profilaktyka

Co położna robi w szkole? Nie jednych to pewnie zadziwi, przecież położna to "Pani od ciąży i dzidziusiów"....

Tu jednak zaskoczymy, albowiem jedną z kompetencji zawodu położnej jest udzielanie świadczeń z zakresu profilaktyki i edukacji kobiet na każdym etapie życia.

Gościliśmy w Szkoła Podstawowa nr 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Rybniku w ramach akcji Różowy październik, który od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Edukacja na wczesnym etapie życia może zaprocentować wiedzą na przyszłość i być może komuś uratuje życie.

Dziękujemy gronu pedagogicznemu za zaproszenie,uświadamianie młodym dziewczynom jak ważna jest profilaktyka to nasza praca.

PROFILAKTYKA TO MOC A RAK TO NIE WYROK-TYLKO TRZEBA SIĘ BADAĆ

spotkanie w sali