Marzec - czas doskonalenia wiedzy w zakresie położnictwa

Marzec to dla naszych położnych zdecydowanie czas doszkalania się oraz poszerzania swojej wiedzy w zakresie położnictwa!

Najpierw nasze Położne uczestniczyły w inspirujących warsztatach "Dobrej Praktyki Leczenia Ran - Rany w ginekologii i opiece okołoporodowej" organizowanych przez Polskie Towarzystwo Leczenia Ran. Dzięki temu szkoleniu zdobyły nową wiedzę i umiejętności, które pomogą im jeszcze lepiej dbać o nasze pacjentki w trudnych sytuacjach. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych położnych w ciągłe doskonalenie się i podnoszenie standardów opieki medycznej.

Natomiast Pani Basia i Pani Asia wzięły udział w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Dzień Kobiet ze Zdrowiem” organizowanym przez Uniwersytet Opolski. To była wyjątkowa okazja, aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu zdrowia kobiet oraz wspólnie poszukać innowacyjnych rozwiązań. Cudownie spędzony czas na którym poznały inspirujące historie, ciekawe prezentację oraz miały możliwość spotkania z ekspertami.

Następnie nasza Położna Klaudia była na szkoleniu z hipnoporodu!

Hipnoza, hipnoporód... to z pewnością większości nie kojarzy się dobrze.

Obawiamy się, że ktoś zabierze nam kontrolę nad sobą samą. Mało kto zdaje sobie sprawę, że stanu hipnotycznego doświadczamy tak naprawdę każdego dnia. Stan spoczynku, zamyślenia, zadumy czy choćby podczas jazdy autostradą, kiedy skupieni na drodze zupełnie nie pamiętamy pewnego pokonanego odcinka...

W tej metodzie bardzo silną rolę odgrywa świadomość, iż nasz umysł ogromnie oddziaływuje na ciało. Trenując techniki świadomej relaksacji poznajemy siebie lepiej, redukujemy stres, odkrywamy swoje pragnienia i podążamy za nimi. Kobieta ciężarna chcąca zaznajomić się z techniką, otrzymuje kompleksowe informacje i wsparcie instruktorki. Dzięki temu już od etapu ciąży, buduje więź z dzieckiem, pogłębia świadomość swej siły sprawczej w porodzie. Dodaje sobie wiary, siły, odwagi oraz sprawia, że natura i instynkty będą jej zaufanymi towarzyszami.

Metoda hipnoporodu może być wykorzystana przez kobiety planujące ciążę, ciężarne, położne, kobiety rodzące oraz ich osoby towarzyszące. Absolutnie bezpiecznie może być łączona z tradycyjnymi metodami łagodzenia bólu porodowego. Wykorzystujemy ją nawet podczas cięć cesarskich.

Jeśli chcecie przybliżyć jeszcze bardziej ten temat zapraszamy na zajęcia z położną Klaudią, która jest świeżo po przebytym kursie, więc z pewnością odpowie na każde Wasze pytania czy wątpliwości.