Międzynarodowy Dzień Położnych

Dziś, 5 maja, obchodzimy niezwykle istotne święto – Międzynarodowy Dzień Położnych. Jest to czas, kiedy skupiamy się na docenianiu i celebracji pracy tych niezastąpionych profesjonalistek, które pełnią kluczową rolę w opiece nad kobietami podczas całego ich życia. 

Położne odgrywają niezwykle ważną rolę w opiece zdrowotnej, a ich praca jest niezastąpiona w każdym etapie ciąży, porodu i poporodowego okresu rekonwalescencji. To one nie tylko asystują przy porodzie, ale także świadczą wsparcie emocjonalne, udzielają porad dotyczących zdrowia i pielęgnacji noworodka, oraz edukują przyszłe matki na temat prawidłowej opieki nad sobą i swoimi dziećmi. Jednak to nie wszystko! Położne są obecne w życiu kobiet przez cały ich czas; od narodzin, aż do starości. Nasze położne wykonują badania cytologiczne, opiekują się kobietami po operacjach ginekologicznych, uczą oraz wykonują palpacyjne badanie piersi, przeprowadzają rozmowy edukacyjne np. dotyczące pierwszej wizyty u ginekologa oraz kontynuują recepty przepisane przez lekarza. 

Dzisiaj, w Dniu Położnych, pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność i podziw dla wszystkich położnych na całym świecie, a szczególnie dla naszych za ich oddanie, wiedzę oraz empatię, jakimi codziennie obdarzają swoje pacjentki. To właśnie dzięki nim wiele kobiet może przejść przez niezwykle ważne momenty w swoim życiu z poczuciem bezpieczeństwa, wsparcia i zrozumienia.

W tym wyjątkowym dniu pamiętajmy, że praca położnych jest niezwykle cenna i zasługuje na pełne uznanie oraz wsparcie społeczne. Dziękujemy, że jesteście!